درود و عرض ادب 

گزارش هواشناسی استاد اصغری از خبر ساعت 21 .30 آبان

سیستم بارش زا از غروب جمعه از نوار غربی وارد کشور میشه إن شاءالله جمعه شب تا صبح شنبه بارش ها در استانهای کرمانشاه؛ ایلام؛ لرستان؛ کردستان؛ خوزستان؛ چهارمحال و بختیاری؛ کهکیلو وبویراحمد و سواحل شمالی کشور آغاز بشه.

روز شنبه (تاسوعا حسینی)به جز جنوب شرق و خراسان های رضوی و شمالی که بارش ها قابل توجه نخواهد بود در اکثر استانها بارش داریم که اوج بارش ها برای سواحل شمالی کشور و ارتفاعات مرکزی زاگرس است.سیستم بتدریج از اواخر وقت از کشور خارج خواهد شد.

یکشنبه (عاشورا حسینی) با توجه به رطوبت بالای منطقه در ساعات بعدظهر رگبار و رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.

  نسبت به بارش سالانه استانهای کهکیلو وبویراحمد؛ قم و اصفهان در صدر جدول قرار گرفتن.

پیش گویی های هواکده در سال ۹۱ ، قضاوت با شما ؟ درست بوده یا خیر؟

 

1. پاییر امسال جنوبی خواهد بود.

 

پستی که اگر یادتان باشد چند ماه قبل ارائه کرده بودیم.

 

2. نقشه پیش بینی فصلی

 

3. خبری از آینده

 

http://havakade.blogfa.com/post/211

 

درود و عرض ادب 

آقای سرکرده  شدت بارش امشب در استانهای ایلام؛خوزستان؛لرستان؛چهارمحال و بختیاری  و کهکیلو وبویراحمد خواند که موجب  آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها خواهد شد.

شدت بارش برای فردا استانهای خوزستان؛بوشهر؛چهارمحال و بختیاری  و کهکیلو وبویراحمد که در برخی نقاط مستعد تگرگ پیش بینی شده.

 سامانه بارشی دیگری از روز جمعه بعدظهر وارد کشور میشه ..... 

درود 

گزارش هواشناسی استاد اصغری از خبر ساعت 21 .28 آبان 1391


استاد در مورد سیستم پیش رو توضیحاتی رو ارائه میدن ولی از پیش بینی بارشی تاسوعا و عاشورا خودداری میکند.

دوستان توصیه میکنم وبلاگ استاد بنده را حتما پیگیری بفرمائید

25آذر آخرین بارندگی پاییز در استان فارس روی خواهد داد و پاییز خودش را به زمستان می سپارد در اولین ساعات آغاز چله زمستان (یکم دی ) هجوم ابرهای بارشی را مخصوصا به جنوب کشور خواهیم داشت و شامگاه همان روز و یا ابتدای صبح دوم دی سراسر استان فارس را خواهند پوشاند و تا روز هشتم دی بارندگی بسیار بسیار خوبی را برای استان فارس به ارمغان خواهد آورد .

درود و عرض ادب 


با درخواست دوست عزیزم امیر جان  از امروز با گزارشات مهم هواشناسی که از بخش های خبری پخش می شود به صورت فایل صوتی در خدمت شما عزیزان هستم.

گزارش هواشناسی آقای سرکرده از خبر ساعت 21 .27 آبان 1391 

آقای سرکرده ابتدا از  مجموع  آمار  بارشی از سیستم قبلی در کشور خبر داد و در مورد سیستم پیش رو توضیحات خوبی ارائه فرمود....
خورشید گرفتگی دیروز باعث شد دمای هوا کمی کاهش یابد و از طرفی دمای آبهای کره زمین کمی بیشتر شد.


همانطور که میدونید توفانهای خورشیدی ، کسوف ، خسوف و دیگر اتفاقات فرا زمینی بر اوضاع آب و هوای زمین تاثیر گذار اند.

هرگونه تغییر در میدان مغناطیسی زمین باعث دگرگونی اوضاع جوی می شود.

فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهدا را به حضرت مهدی ( عج ) و ملت متمدن ایران تسلیت میگوییم.

همان طور که در انیمیشن ( پویا نما ) می بینید : از بامداد سه شنبه 23 آبان 91 تا پنج شنبه 25 آبان 91 باران در بیشتر شهرهای ایران خواهد بارید ، نیاز به یادآوری است که بنده امیر و دوست عزیزم امیرکوروش ، حدود سه ماه پیش ( یک شنبه 8 مرداد 91 ) مژده و نوید این بارش ها را داده بودیم و این است که ما میگوییم از پیش بینی تا پیش گویی هوا : خبری از آینده

در یک جمله = منتظر سرمای شدید و باران سیل آسا برای چند روز آینده باشید !

 

 

اینجا لازم می بینم که با تمام وجودم و از صمیم قلبم از تلاش ها ، زحمات ، نو آوری ها و کارهای ارزشمند دوستان خوبم قدردانی کنم و امیدوارم خداوند آن ها را سالم و شاد نگه دارد :

 

بهترین یاران هواکده = علی ( طراح قالب ) +  امیرکوروش ( پژوهشگر ) 

 

و از شما بینندگان ارجمند که با نظرات سازنده ، پیشنهادها و انتقادات دلسوزانه باعث پیشرفت ما بودید تشکر می کنم و امیدوارم همیشه همراه باشید و ما را از دعای خودتان محروم نکنید.

 

با سپاس فراوان

 

خبر آمد ، خبری در راه است ...

 

امیر ( مدیریت )

برای دریافت گزارش محمد اصغری بر روی


کلیک کنید.


اصغری : سیستم فعالی به کشور رخنه خواهد کرد. به دلیل گرم بودن آبهای دریای مازندران و ریزش هوای سرد از بالا انتظار داریم بارشها شدید باشند.

آماده ی اولین بارش چشمگیر سرتاسری پاییز 91 باشید

درضمن کاهش دما هم محسوس خواهد بود.
دو خبر :


1. طوفان دیگری در راه رسیدن به شرق امریکاست.


***

2. بنابر گزارشات شهروندان تهرانی ، طی روزهای اخیر تعداد کلاغ در تهران زیاد شده است!!

و اما مشروح اخبار

طوفان دیگری در حال حرکت به سمت شرق امریکاست پیش بینی شده این طوفان یک طوفان زمستانی بوده و باعث ریزش برف سنگینی در شرق و شمال شرق امریکا بشود.

خبر بعد

از شهر تهران گزارش شده تعداد کلاغ در شهر زیاد شده است ، حال پرسشی که مطرح است اینه: آیا اتفاقی در راه است؟!!

بنام خدای زنده

سلام و درود

از اینکه بار دیگر در خدمت شما عالیجنابان هستم بسیار خوشحالم

دوستان تمامی نظرات شما خوانده میشود و من سعی میکنم پاسخ شما را بطور کلی در پست هایی که میزارم ، بدهم.

درضمن هنوز هم میگم هواکده همواره سعی کرده در مسیر شعار جذب اکثریتی قدم برداره .

باز هم میگم دوستان اگر احیانا پاسخ نظرتون را نمیدیم فک نکنید مغرور شدیم یا دیگه دوستتون نداریم نه اینطور نیست ما همچنان خود را خادم تک تک ملت ایران دانسته و همچنان هدف ما خدمت به شما مهربان یاران می باشد.


التماس دعا

سايت هواشناسي accuweather حاكي از شرايط گرم و بارش كمتر از نرمال در اروپاي شمالي و هواي گرم و مرطوب در حوزه مديترانه در طي زمستان جاري (2012 - 2013) ست. اين شرايط نشان دهنده وقوع فازهاي منفي 2 شاخص AO و NAO هست. از اين جهت فعاليت مناسب درياي مديترانه و سرخ رو طي زمستان جاري مورد انتظار است. 


برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره


بر روی http://havayetehran.blogfa.com/post-349.aspx  کلیک کنید.


به راستی که دهه 60 بار دیگر تکرار شده است

لازم به ذکر است که اعلام کنم ، طوفان سندی نباید انقدر قوی و وسیع عمل میکرد ، این طوفان توسط
فناوری هارپ امریکا تقویت و کنترل شد.

متاسفانه از این طوفان بهره برداری سیاسی شد.

هرچند با عنایت به منفی بودن نوسان اقیانوس اطلس شمالی و همراهی اون با النینو ضعیف انتظار میره طوفانهای اقیانوس اطلس و اقیانوس هند بیشتر از حد نرمال تشکیل بشوند ولی با این حال ما معتقدیم که طوفان سندی توسط فناوری هارپ امریکا ، تقویت و کنترل شد.

هر دو نامزد انتخابات امریکا از این طوفان به نفع خود بهره برداری کردند و دود این طوفان به چشم اکثریت خاموش امریکا یعنی 99 % یی ها رفت.---------------------------------------------------------------------------البته برخی هم معتقدند هم اکنون ما در آخرالزمان هستیم و این ناهنجاری های جوی در گوشه و کنار دنیا نشانه های آخر الزمان هستند ( روز پس از فردا )

بررسی آخرین وضعیت نوسانات دورپیوندی:

 
IOD مثبت است = پر انرژی بودن دریاهای عمان و خلیج پارس

NAO منفی است = سیکلونزا بودن مدیترانه

AO منفی است = پایین تر و قوی تر از حد نرمال بودن پرفشار قطبی


نکته : آبهای منطقه ( خزر ، سرخ ، مدیترانه ، سیاه ، خلیج پارس ) همگی گرم و فعال هستند و از طرفی الگوی فشار هوا نیز بسیار مناسب میباشد و جت استریم ها نیز در بهترین حالت ممکن هستند.
خورشید نیز تقریبا بدون لکه میباشد.

که این شرایط = آغاز بارش های سرتاسری و چشمگیر

و لازم بذکر است که بزودی دریای سرخ فعال شده و با همراهی مدیترانه ناوه های بارشی عمیق و قدرتمندی را به سمت ایران ارسال خواهد کرد.


توجه : آماده ی شروع ناهنجاری های بارشی دمایی باشید

به احتمال زیاد از 11 نوامبر شاهد ناهنجاری خواهیم بود یعنی اواخر آبان و در ماه آذر شاهد دمای سردتر از نرمال و بارشهای بیش از نرمال ( فوق سنگین ) در اکثر مناطق کشور بخصوص نواحی جنوب غرب و زاگرس خواهیم بود .

خورشید گرفتگی و توفانهای خورشیدی باعث می گردد دمای سطح آبهای اقیانوس ها بیشتر شود

 این امر یعنی

 افزایش انرژی پتانسیل آب ها و متعاقبا افزایش میزان بارندگی ها


درضمن

بزودی شاهد اجتماع سیارات در بروج آب خواهیم بود که این به معنی شروع دوره ی پر بارشی ست.

و احتمال وقوع یک زمین لرزه ی بزرگ در ماه آذر و شاید دی نیز میرود.

شیراز - خبرگزاری مهر: رئیس مرکز پژوهشهای علوم جوی اقیانوسی دانشگاه شیراز از پایش ماهواره ای موفقیت آمیز آلایندگی کلانشهر شیراز خبر داد و همچنین اعلام کرد بارندگیهایی که طی مدت اخیر در استان صورت گرفته نشانه خوبی برای بارش نرمال در سال جاری محسوب می شود.

محمد جعفر ناظم السادات در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه به وضعیت بارندگی در جنوب کشور و استان فارس افزود: با توجه به بارش باران در اواخر مهرماه امسال می توان انتظار داشت که وضعیت بارندگی در سال جاری نسبت به سال گذشته بهتر است.

وی با بیان اینکه این بارندگیها نشانه خوبی است، اظهار داشت: اگر بارندگی در اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه آغاز شود و میزان آن نیز قابل توجه باشد می توان امید داشت که وضعیت بارشها در آن سال خوب است.

رئیس مرکز پژوهشهای علوم جوی اقیانوسی دانشگاه شیراز ادامه داد: بر اساس یافته های تحقیقاتی در مرکز پژوهشهای علوم جوی اقیانوسی دانشگاه شیراز با توجه به پدیده هایی که در اقیانوس آرام رخ می دهد بارندگیهای خوبی برای کشور و مناطق جنوب به ویژه استان فارس پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقیانوس آرام نشان دهنده بارش نرمال است، بیان کرد: وضعیت این اقیانوس نشان دهنده بارندگی در درازمدت است که بر این اساس وضعیت خوبی برای استان پیش بینی می شود.

ناظم السادات گفت: بر اساس یافته های تحقیقاتی در مرکز پژوهشهای علوم جوی اقیانوسی دانشگاه شیراز زمانیکه بارشهای همرفتی بر روی کشور اندونزی و کشورهای پیرامون آن یا به گونه ای در جنوب شرقی آسیا متمرکز باشد بارندگی در ایران به ویژه نقاط جنوب کشور بسیار کمتر از حد نرمال است.

وی ادامه داد: در این راستا هنگامی که بارشهای همرفتی استوایی به پهناهای غربی اقیانوس آرام می رسد احتمال افزایش بارش در جنوب ایران افزایش می یابد.


رئیس مرکز پژوهشهای علوم جوی اقیانوسی دانشگاه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با بارشهای کوتاه مدت بیان کرد: پدیده های مربوط به اقیانوس هند پدیده های زودگذر و کوتاه مدت را نشان می دهند که البته بر اساس بررسی این اقیانوس بارشهای کوتاه مدتی نیز برای استان پیش بینی می شود.